Ošetření obličeje podle typu pleti


 

V každém období života si pokožka vyžaduje jinou péči. Abych mohla správně pečovat o vaši pleť nejdříve zjistím váš stav pleti, podle kterého zvolím správný druh komplexního ošetření s použitím kosmetických přípravků k danému typu pleti.


Mužská pleť má rozšířené póry a velmi aktivní mazové žlázy. Pravidelné čištění pleti zbaví vaši pleť přebytečného mazu a vyčistí póry.

Akné se projevuje formou zánětlivých pupínků, uzlin nebo puchýřků, které jsou způsobeny ucpáním vývodu mazových žláz a jejich následným zánětem.

Mastná pleť

25.05.2019

Pleť je zhrubělá a připomíná kůru pomeranče s otevřenými póry. Pleť je odolnější vůči vnějším vlivům, vrásky se objevují později, ale snadno se na ní vytváří akné. Mastnou pleť je třeba často a důkladně čistit. Vyžaduje pravidelné hloubkové čištění a správnou životosprávu. Nevhodná nebo žádná péče o mastnou pleť může vyústit do dalších problémů.

Suchá pleť

25.05.2019

Tato pleť se vyznačuje sníženou tvorbou kožního mazu a je méně odolná vůči vnějším vlivům. V mládí je tato pleť krásná, ale začíná rychle stárnout. Vrásky jsou na ní výraznější a jsou způsobeny nedostatkem hydratace. Pleť je na pohled jemná, ale na dotek drsná a šupinatá. Vyžaduje zvýšenou péči, je třeba ji promašťovat a pravidelně hydratovat....

Citlivá pleť

25.05.2019

Tento typ pleti je velmi citlivý na podněty různého druhu a reaguje citlivě zarudnutím, pálením, svěděním pokožky nebo alergickou reakcí.

Je nejrozšířenějším typem pleti, je jakýmsi přechodem mezi suchou a mastnou pletí. Její promaštění je největší ve středu obličeje, tzv. T-zóně (střed čela, nos a brada), ostatní části obličeje jsou stejné jako normální nebo suchá pleť. Tento typ pleti vyžaduje speciální ošetřování, protože má sklon k šupinatění a vytváření barevných změn.

Zralá pleť

25.05.2019

Na této pleti bývají již viditelné vrásky a zvýšená pigmentace. Vlivem hormonálních změn může být zvýšené ochlupení na tváři, chybí jí zářivost, je věkem více a více ochablá. Nedá se přesně určit, kdy pleť začíná stárnout.